برخورد با مشمولان غایب فراری۹۸

۳۵ بازديد
 
5 / 5 ( 1 vote )

برخورد مشمولان غایب فراری“: مشمولانی که موعد مقرر مکان اعلام شده حضور پیدا نمی کنند؛ مشمول غایب محسوب می شوند. سازمان نظام وظیفه ناجا اعلام کرد هر فردی که به سن قانونی ۱۸ سال تمام رسیده است ید خود را برای اعزام به خدمت سرزی آماده نماید. مشمولان خدمت سرزی ید دفترچه اعزام خدمت را تهیه و به پلیس +۱۰ مراجعه نماید، غیر این صورت غایب محسوب می شود. همچنین نظام وظیفه اعلام کرده است که فرد اگر این سن به خدمت نرفته شد دچار عیبت شده است و موجب محرومیت هایی جامعه می شود. وظیفه عمومی همچنین دستور به دستگیری مشمولان فراری و غایب داده است. این افراد که غایب شمرده می شوند نمی توانند از بسیاری از امکانات جامعه استفاده نمایند.

حتی اگر کارفرمایانی این مشمولان غایب را برای کار بکار گیرند آنها برخورد می شود و مشمول جریمه و خسارت می شوند. این افراد که دچار غیبت شده اند دیگر نمی توانند از امتیازاتی مانند معافیت سرزی ، بخشودگی، امریه، پروژه و طرح کسر خدمت یا کسری خدمت استفاده نمایند.

جریمه این افراد غایب فراری برای ر اول برابر هزینه یک سرز است و برای دفعات بعدی جریمه برابر هزینه ۳ سرز خواهد بود. اگر مشمولین غایب خودشان را زودتر به سازمان نظام وظیفه معرفی نمایند، از یکسری موارد و تسهیلاتی مانند: جواز اشتغال، صدور پروانه کسب و کار، اعطای وام از نک ها و موسسات مالی دیگر و همچنین مجوز برای استخدام شدن، بهره مند خواهند شد.

احتمالا برای شما هم پیش آمده شد که به دنل مطالب مناسب زمینه های مختلف مشاوره شید. سایت آویژه مطالب خوبی زمینه های مشاوره خانواده، مشاوره روانشناسی، مشاوره تحصیلی و مشاوره نظام وظیفه ارائه می دهد. مشمولان غایب فراری از جمله مطالب نظام وظیفه سایت آویژه است. شما مطالعه این مطلب می توانید مطالب مفیدی زمینه مشمولان غایب فراری کسب کنید و این پست به برخی از سوالات شما پاسخ داده خواهد شد.

شما همچنین می توانید کلیک بر روی نظام وظیفه به دیگر مطالب حوزه نظام وظیفه این سایت دسترسی داشته شید و پاسخ سوالات خود را آن بیابید. ادامه قصد داریم پرداختن به مشمولان غایب فراری هر چند به مقدار اندکی هم شده اطلاعات شما را افزایش دهیم و برخی ابهامات شما این زمینه را بر طرف کنیم. همچنین صورتی که همچنان سوالات بدون پاسخی دارید، می توانید دیگر مطالب مربوطه را مطالعه نمایید و یا کارشناسان مرکز مشاوره آویژه ارتط برقرار نمایید شما را راهنمایی کنند.

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

کسری خدمت: صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سرزی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پ
 • کسری خدمت مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت مهلین
 • پروژه های کسری خدمت می شد.

مشمولان خدمت سرزی می توانند داشتن شرایط از انواع کسری خدمت استفاده کنند.

انواع معافیت های سرزی: معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می شد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سرزی استفاده نمایند.

 • نحوه یافت امریه: افراد مشمولی که می خواهند برای یافت امریه خدمت سرزی اقدام نمایند؛ ید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته شند بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای یافت امریه سرزی ید رشته تحصیلی ن سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب شد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می شد.
 • اعزام به خدمت: هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد این موقعیت ید برای اعزام به خدمت سرزی آماده شود. فرد مشمول ید اقدام به یافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین خواست خود را سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سرزی استفاده می نمایند.
 • قوانین نظام وظیفه خدمت سرزی: طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ ۵۰ سالگی است ولی ز هم برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً حال تغییر و تحول است، افراد ید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته شند. شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سرزی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.
 • خروج از کشور: افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی شد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل ید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سرزی دارند خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … ید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.
 • مشمولین خدمت: افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سرزی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می شد. گاهی اوقات وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.
 • توجیه غیبت: شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که عث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن بیمارسن بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای جه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم خواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکر برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نشد، فرار از خدمت محسوب می شود.
 

برخورد مشمولان غایب فراری۹۸

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

برخورد مشمولان غایب فراری۹۸

 

 

    

 

منبع:لینک منبع
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.