شرایط مرخصی استعلاجی برای سربازان

۲۷ بازديد
 
5 / 5 ( 1 vote )

” شرایط مرخصی استعلاجی برای سرزان “:  طول مدت خدمت سرزی چند نوع مرخصی وجو دارد: مرخصی استحقاقی، مرخصی استعلاجی، مرخصی پایان دوره و غیره. مرخصی استعلاجی موضوع بحث این مقاله میشد. اکثر سرزان میخواهند بدانند که این مرخصی چیست و چه کسانی را شامل میشود؟ ید گفت: که گاهی اوغات سرزان حین خدمت دچار مصدومیت میشوند و ید کمی استراحت کنند به وضع عادی برگردند. واقع مرخصی استعلاجی به زمانی میگویند که مشمول بنا به تشخیص پزشک خدمت سرزی را به مدت یک ماه به تعویق میندازد. اگر این مدت بیشتر از یک ماه شود، به فرد اضافه خدمت تعلق میگیرد. ۳۰ روز زمان مرخصی استعلاجی جزء مدت خدمت سرزی محسوب میشود.

سرزی که قصد استفاده از مرخصی استعلاجی را دارد ید از بهداری همان یگانی که آن خدمت میکند، مداوا را شروع کند. صورتی که لازم است فرد سرز به بیمارسن برای معاینه برود، ید به بیمارسن هایی که سد نظام وظیفه قرارداد دارند برود. برگه ای که برای یافت معافیت پزشکی به سازمان ارائه میشود معتبر شد. بعضی اوغات بیماری مشمولان چنان شدید است که مان نمیشود؛ این صورت حتی ممکن است به مشمول معافیت پزشکی تعلق گیرد.

شرایط مرخصی استعلاجی برای سرزان

سازمان نظام وظیفه مدت یک سال برای سرزان مجرد ۱۲ روز مرخصی نظر گرفته است و به سرزان مهل ۳۰ روز مرخصی تعلق میگیرد. البته روزهایی که تعطیل است جزء مرخصی سرزان محاسبه نمیشود. عده ای از مشمولان نظام وظیفه فکر میکنند که میتوانند قانون را دور بزنند و بتوانند مرخصی استعلاجی بگیرند. اما همانگونه که گفتیم فرد سرز ید توسط پزشکان نظام وظیفه هر شهری که شد معاینه شود پزشک گواهی مربوطه را به فرد بدهد. چنانچه هر گونه سوالی ره مرخصی استعلاجی دارید میتوانید مشاورین مرکز مشاوره آویژه به صورت تلفنی و آنلاین ارتط برقرار کنید.

امروزه یکی از مشکلات و مسائلی که زندگی ایجاد شده است حوزه نظام وظیفه می شد. مرخصی استعلاجی سرزان از جمله موارد مربوط به حوزه نظام وظیفه می شد. برای اینکه شما عزیزان بتوانید مشکلات خود را زمینه مسائلی چون مرخصی استعلاجی سرزان حل نمایید؛ نیاز دارید مرکز مشاوره تعامل و صحبت داشته شید. یکی از مراکز مهم این زمینه که می تواند راهگشای شما زمینه حل مشکلات نظام وظیفه شد؛ مرکز مشاوره آویژه می شد. این مرکز استفاده از راهکارها و راه حل های مناسب به حل مشکلات شما کمک می نماید.

مشکلات زمینه های مختلف عث ایجاد سرگمی و ناراحتی افراد می شود. اما همیشه برای مشکلات راه حل هایی وجود دارد که یکی از راهکارها استفاده از مراکز مشاوره است. سایت آویژه ارائه مطالب علمی و مفید زمینه های متنوع به بسیاری از سوالات شما پاسخ می دهد. از جمله مواردی که حل مشکلات ید مورد توجه قرار گیرد، داشتن اطلاعات کافی و مناسب مورد مشکل است.

 

 

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

کسری خدمت: صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سرزی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پ
 • کسری خدمت مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت مهلین
 • پروژه های کسری خدمت می شد.

مشمولان خدمت سرزی می توانند داشتن شرایط از انواع کسری خدمت استفاده کنند.

انواع معافیت های سرزی: معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می شد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سرزی استفاده نمایند.

 • نحوه یافت امریه: افراد مشمولی که می خواهند برای یافت امریه خدمت سرزی اقدام نمایند؛ ید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته شند بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای یافت امریه سرزی ید رشته تحصیلی ن سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب شد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می شد.
 • اعزام به خدمت: هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد این موقعیت ید برای اعزام به خدمت سرزی آماده شود. فرد مشمول ید اقدام به یافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین خواست خود را سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سرزی استفاده می نمایند.
 • قوانین نظام وظیفه خدمت سرزی: طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ ۵۰ سالگی است ولی ز هم برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً حال تغییر و تحول است، افراد ید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته شند. شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سرزی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.
 • خروج از کشور: افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی شد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل ید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سرزی دارند خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … ید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.
 • مشمولین خدمت: افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سرزی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می شد. گاهی اوقات وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.
 • توجیه غیبت: شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که عث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن بیمارسن بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای جه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم خواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکر برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نشد، فرار از خدمت محسوب می شود.
 

شرایط مرخصی استعلاجی برای سرزان

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

شرایط مرخصی استعلاجی برای سرزان

 

 

    

 

منبع:لینک منبع
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.