مراحل تعویض کارت معافیت خدمت سربازی

۲۹ بازديد
 
5 / 5 ( 1 vote )

تعویض کارت معافیت خدمت سرزی و یافت کارت هوشمند یکی از مهم ترین وظایفی است که بر عهده ی دارندگان کارت های قدیمی میشد. این تعویض کارت های خدمت سرزی برای آن دسته از افرادی است که معافیت خود را سال های گذشته یافت کرده اند. زیرا سال های اخیر کارت های اولیه به صورت هوشمند صا میشود. دیگر مشمولین متقاضی معافیت نیاز به تعویض کارت و یا انجام مراحل آن را پیدا نخواهند کرد.

تعویض کارت معافیت خدمت سرزی کارت های پایان خدمت کمی متفاوت است. اگرچه صدور کارت ها توسط سازمان نظام وظیفه صورت میگرد. اما مدارک مورد نیاز برای تعویض کارت های معافیت سایر کارت های پایان خدمت تفاوت دارد. به همین منظور مشمولین برای تعویض کارت های معافیت خدمت سرزی خود ید اطلاعات لازم این ره را مطالعه کرده و اخر نظام وظیفه را نیز پیگیری کنند.

سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا زمان مشخصی برای تعویض این کارت ها اعلام کرده است. اگر متقاضیان این زمان های مشخص شده اقدامات و مراحل لازم را انجام ندهند دچار مشکلات زیادی خواهند شد. زیرا کارت های فدیمی معافیت اعترشان تمام شده و دیگر قابل استفاده نخواهند بود.

مشمولین ید اطلاعیه های مربوط به تعویض کارت های معافیت را دنل کنند.زیرا کارت های قدیمی که اعترشان را از دست داده اند. ریخ های مشخص شده ید تسبت به تعویض آن ها اقدام کرد. اگر مشمولین از این ریخ های اعلام شده جا بمانند مشکلات زیادی روبرو خواهند شد. شما میتوانید اخر مختلف یافت کارت های هوشمند معافیت، اخر معافیت سرزی و سایر خبرهای مختلف نظام وظیفه را از طریق مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دنل کنید. هم چنین متقاضیان میتوانند مسائل مربوط به خدمت خود را مشاورین این مرکز میان گذاشته و راهنمایی های لازم را یافت کنند.

مدارک لازم برای تعویض کارت معافیت خدمت سرزی چیست؟

مدارک لازم برای تعویض کارت معافیت خدمت سرزی، شامل مستنداتی است که مشمولین برای یافت کارت هوشمند جدید ید آن ها را برای سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا ارسال کنند. مشمولین ید مدارک مورد نیاز خود را ریخ مشخص شده به دفاتر خدمات الکترونیکی انتظامی تحویل دهند. توجه داشته شید که نقص مدارک متقاضیان روند پیگیری و صدور کارت های هوشمند را به تعویق خواهند انداخت. پس ره ی زمان تحویل و ثبت خواست دقت کافی داشته شید. ادامه ی مقاله فهرستی از مدارک مورد نیاز یافت کارت های هوشمند جدید معافیت سرزی و مراحل اقدام برای ثبت خواست آن ها آشنا خواهید شد.

مدارک لازم برای تعویض کارت معافیت خدمت سرزی و یافت کارت هوشمند

 • گواهی آخرین مک تحصیلی متقاضیان به همراه کپی از آن. ( این مدارک برای کسانی که پس از یافت معافیت مقاطع لاتر ادامه تحصیل داده اند و مک یافت کرده اند الزامی است)
 • اصل شناسنامه ی فردد متقاضی کارت هوشمند معافیت تصویر تمام صفحات آن.
 • اصل کارت ملی هوشمند متقاضیان کپی ازپشت و روی صفحه کارت.
 • ۲ عدد عکس پرسنلی رنگی زمینه ی سقید به صورت تمام رخ از چهره ی مشمول بدون داشتن هیچ گونه عینک، کراوات و سایر زیورآلات.
 • اصل کارت معافیت خدمت سرزی قدیمی متقاضیان.
 • و سایر مدارک مورد نیاز دیگر.

متقاضیان پس از تهیه این مدارک، میتوانند مراحل تعویض کارت معافیت قبلی خود را شروع  کنند. پس از انتشار اطلاعیه ی تعویض کارت های قدیمی و یافت کارت های هوشمند معافیت از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی کشور، داوطلن دست داشتن این مدارک لازم میتوانند ادامه ی مراحل را نیز شروع کرده و پیگیر ثبت خواست برای صدور کارت های جدید معافیت خود شند.

مراحل تعویض کارت معافیت ایرانیان خارج از کشور چگونه است؟

مراحل تعویض کارت معافیت ایرانیان خارج از کشور، اگرچه مانند مراحل یافت معافیت پیچیدگی های زیادی ندارد. اما مراحل و اقدامات لازم برای آن توصیه شده است. بنابراین جوانان ید به آن دقت کافی داشته شند. آن دسته از متقاضیانی که کشورهای دیگر و خارج از ایران زندگی میکنند نیز از این قوانین مستثنی نخواهند بود. این افراد نیز ید برای تعویض کارت قدیمی معافیت خود مراحل لازم را طی کنند. این تفاوت که پیگیری های آنان از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا همان پلیس+ ۱۰ صورت نمیپذیرد. ایرانیان مقیم خارج از کشور برای یافت کارت های هوشمند معافیت خود ید مراحل  مختلفی را پشت سر گذاشته و اقدامات لازم زیر را انجام دهند.

مراحل تعویض کارت معافیت خدمت سرزی و یافت کارت های هوشمند معافیت سرزی

 • اولین مرحله مدارک لازم اعلام شده برای تعویض کارت های معافیت سرزی را تکمیل کنند.
 • مرحله دوم ایرانیان مقیم خارج از کشور ید به سفارت ایران آن کشور مراجعه کنند.
 • پس از یافت فرم های لازم، آن ها را تکمیل کرده و به بخش مربوطه تحویل دهند.
 • سپس مدارک مورد نیاز دیگر را نیز ید برای ثبت خواست به سفارت ارائه دهند.
 • مرحله ی چهارم مدارک متقاضی مورد بررسی قرار گرفته و مشخصات آن ها سیستم سازمان مربوطه وارد و تکمیل میشود.
 • این مرحله احراز هویت متقاضیان بررسی شده و خواست آن ها ثبت میگردد.
 • مشمولین ید هزینه ای بت تعویض کارت های خود به سفارت بپردازند.
 • این مرحله اطلاعات مربوطه سیستم سازمان نظام وظیفه قرار گرفته بررسی شود.
 • آخر کارت هوشمند معافیت خدمت سرزی متقاضیان صا میشود.

 

شرایط تعویض کارت معافیت از خدمت ایرانیان خارج از کشور چیست؟

شرایط تعویض کارت معافیت از خدمت ایرانیان خارج از کشور متقاضیان داخل کشور کمی متفاوت است. زیرا تمام اقدامات مربوط به خدمات سرزی و صدور انواع کارت های معافیت از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ایران صورت میگیرد.

اما برای آن دسته از متقاضیانی که کشورهای دیگر زندگی میکنند و دسترسی به این دفاتر پلیس + ۱۰ ندارند، راه های جایگزینی از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا معرفی شده است. بر ان اساس این داوطلن ید برای تعویض کارت های قدیمی خود به سفارت ایران کشور محل سکونت خود مراجعه کنند. این مسئله دارای اهمیت زیادی است. زیرا کارت های قدیمی فاقد اعتر بوده و این افراد بدون کارت های هوشمند معافیت های سرزی نمیتوانند وارد کشور شوند.

هزینه تعویض کارت معافیت از خدمت ایرانیان خارج از کشور چق است؟

هزینه تعویض کارت معافیت از خدمت ایرانیان خارج از کشور توسط سفارت ایران کشور مورد نظر یافت میگردد. این هزینه ها کشورهای مختلف متغیر خواهد بود. ازیرا این هزینه ها شامل موارد گوناگونی میشد که راجع به آن ها توضیح خواهیم دارد. متقاضیانی که قصد یافت کارت های هوشمند را دارند ید به سفارت ایران کشور محل سکونت خود مراجعه کرده و برای یافت کارت جدید هوشمند معافیت خدمت سرزی هزینه های لازم را پرداخت کنند.

هزینه های مربوط به تعویض کارت های معافیت سرزی

 • هزینه ای مربوط به ثبت خواست تعویض کارت های قدیمی و یافت کارت هوشمند معافیت سرزی توسط سفارت ایران.
 • هزینه ی صدور کارت جدید هوشمند معافیت توسط سازمان نظام وظیفه عمومی کشور.
 • هزینه های پستی کارت جدید برای مشمولین.

 

مدت زمان تعویض کارت معافیت خدمت سرزی ایرانیان خارج از کشور چگونه است؟

مدت زمان تعویض کارت معافیت خدمت سرزی ایرانیان خارج از کشور، از طرف سازمان نظام وظیفه اعلام میگردد. که بر اساس این اطلاعیه متقاضیان مقیم خارج از کشور نیز ید هر چه سریع تر برای یافت کارت هوشمند معافیت خدمت سرزی خود اقدام کنند. این اقدامات همانطور که لا نیز گفته شد از طریق سفارت ایران سایر کشورها امکان پذیر است. هیچ سازمان دیگری اجازه ی این کار را نخواهد داشت.

آخرین مهلت تعیین شده برای تعویض کارت های قدیمی و یافت کارت های هوشمند معافیت خدمت سرزی آخر سال جاری اعلام شده است. بنابراین شما میتوانید هر چه سریع تر دست داشتن مدارک مورد نیاز و تحویل آن به دفاتر مشخص شده خدمات الکترونیک انمی ایران و سفارت خانه های ایران کشورهای دیگر خواست خود را ثبت نمایید و منتظر صدور کارت هوشمند خود شید.

سوالات متداول

متقاضیان یافت کارت های هوشمند معافیت سرزی خارج از کشور ید به چه سازمان های مراجعه کنند؟

متقاضیان میتوانند مراحل تعویض کارت های معافیت خود را از طریق سفارت ایران کشورهای دیگر پیگیری کرده و مدارک لازم را به این سازمان ها تحویل دهند.

ارائه ی مک تحصیلی برای تعویض کارت های معافیت سرزی برای چه کسانی اجری است؟

تحویل این مدارک برای آن دسته از افرادی که پس از یافت معافیت مقاطع لاتر دیگر ادامه تحصیل داده اند الزامی است.

مدارک مورد نیاز برای یافت کارت هوشمند معافیت سرزی چیست؟

این مدارک مهم شامل ۲ قطعه عکس ۳*۴ ، شناسنامه ی عکس دار متقاضیان کپی ، کارت ملی هوشمند متقاضی و گواهی مک تحصیلی میشد.

 

مراحل تعویض کارت معافیت خدمت سرزی

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

مراحل تعویض کارت معافیت خدمت سرزی

 

 

    

 

منبع:لینک منبع
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.