مدرک دانشگاه علمی کاربردی معتبر است؟

۲۱ بازديد
 
5 / 5 ( 1 vote )

انواع مک دانشگاه علمی کاربردی چگونه است؟

دانشگاه علمی کاربردی سالانه و برای دو نیمسال تحصیلی از بین داوطلن و علاقه مندان به تحصیل این دانشگاه اقدام به پذیرش دانشجو مینماید. دانشگاه علمی کاربردی از جمله دانشگاه هایی است که مقاطع مختلف تحصیلی افرادی را آموزش میدهد. مثلا این دانشگاه مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو دارد. لازم به تذکر است که آموزش دانشجویان این دانشگاه بیشتر مهارت محور میشد. این موضوع به معنای آن است که فارغ التحصیلان این دنشگاه مهارت های عملی لازم برای فعالیت محیط کار را اخذ میکنند. این امر میتواند از مزیت هایی شد که این دانشگاه نسبت به دیگر دانشگاه ها دارد. رشته هایی که این دانشگاه ارائه میدهد طیف وسیعی از رشته های دانشگاهی را برمیگیرد. این امر انتخاب های بیشتری را اختیار داوطلن قرار میدهد.

اعتر مک دانشگاه علمی کاربردی

موضوعی که اخیرا بسیار مورد توجه داوطلن ورود به دانشگاه علمی کاربردی میشد اعتر مک تحصیلی این دانشگاه است. لذا دانشگاه های علمی کاربردی محثی را این ره تشریح کرده اند. عوامل متعددی بر اعتر مک دانشگاهی ثیر میگذارد. یکی از این موارد امکانات آموزشی هر دانشگاه میشد. دانشگاه های علمی کاربردی سعی تربیت نیروی کار متخصص و مهارت دارد. لذا از این منظر این دانشگاه فارغ التحصیلانی را تربیت میکند که رشته ی خود متخصص هستند. چیزی که مک دانشگاه علمی کاربردی را چالش هایی مواجه کرده، نحوه ی پذیرش داوطلن این دانشگاه میشد. این دانشگاه برخلاف سایر دانشگاه ها که اغلب دانشجویان خود را از طریق آزمون سراسری میگیرند؛ پذیرش بدون کنکور دارد. همین امر عث شده که رده ی پایین تری از دانشگاه های دولتی و پیام نور قرار گیرد. اما این به معنای بی اعتری مک این دانشگاه نمیشد.

 اعتر مک دانشگاه علمی کاربردی برای اشتغال

حدود ۷۰ ۷۵ صد از افرادی که دانشگاه های علمی کاربردی تحصیل کرده اند، شاغل هستند. این حالی است که آمار اشتغال برای فارغ التحصیلان دیگر دانشگاه ها بسیار پایین تر است. این امر میتواند نمایانگر کاربردی بودن مک تحصیلی این دانشگاه شد. گاهی شایعاتی ره ی عدم استخدام دولتی افراد مدارک تحصیلی علمی کاربردی مطرح میشود که ید گفت براساس قوانین تمام افراد دارای مک تحصیلی از دانشگاه های علمی کاربردی مجاز به اشتغال ارگان های دولتی و همچنین شرکت آزمون های استخدام کشور میشند. بنابراین از نظر اشتغال تفاوت چندانی بین دانش آموختگان این دانشگاه و دیگر دانشگاه ها وجود ندارد، چه بسا فرصت های شغلی بیشتری نیز دارند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست

برای اطلاع از آخرین اخر و ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه جامع علمی شما عزیزان میتوانید از طریق شماه زیر مشاورین مجرب تماس شید و پاسخ سوالات خود را یافت نمایید.

بدون گرفتن کد و پیش شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

مرکز مشاوره آویژه

مک دانشگاه علمی کاربردی برای ادامه تحصیل خارج از کشور

مک دانشگاه علمی کاربردی حتی دانشگاه های خارج از کشور نیز دارای اعتر است و امکان تحصیل متقاضیان مک علمی کاربردی خارج از کشور وجود دارد. برخی دانشگاه های بین المللی نظر گرفتن کاربردی بودن این دوره، ارزش و اعتر خاصی برای دانش آموختگان آن قائل هستند و اقدام به پذیرش آنها میکنند. البته ید به این نکته اشاره کرد که تعداد این دانشگاه ها زیاد نیست و همین امر کار را برای متقاضیان سخت کرده است.

 

اهدف رشته های دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه جامع علمی کاربردی دسته دانشگاه های نیمه دولتی قرار می گیرد. مراکز آموزشی علمی کاربردی وابسته به علوم، تحقیقات و فناوری می شند. هدف از راه اندازی این مراکز آموزشی ارتقاء سطح دانش و مهارت های شغلی افراد می شد. یکی از اهداف مهم دانشگاه علمی کاربردی مشارکت دادن سازمان ها و شرکت هایی است که افراد قرار گرفتن محیط کاری آنها بهتر می توانند، توانمندی شغلی خود را به دست آورند و جهت بهبود و ارتقاء آنها تلاش کنند. از طرفی خود این سازمان ها و نهادهای ذیربط که آموزش نیروهای متخصص نیز گیر می شوند، می توانند از این افراد سطوح مختلف جایگاه های شغلی بهره بگیرند. کل ماهیت شکل گیری دانشگاه علمی کاربردی فعال سازی بخش های خصوصی و دولتی زمینه دانش و کار می شد.

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

ید توجه داشته شید که زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی توسط سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام می شود. به صورت کلی شروع ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی دو نوبت که اواسط مرداد و اوایل بهمن ماه هر سال می شد صورت می گیرد. پذیرش و ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی دو مقطع صورت می گیرد:

 • کاردانی
 • کاردانی به کارشناسی

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون کنکور است. ورود به مقطع کاردانی به کارشناسی بر اساس معدل دوره قبل صورت می پذیرد. برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی می یست شرایط ذیل را داشته شید.

 • دارا بودن دیپلم نظام جدید یا نظام قدیم
 • برخورداری از حداقل قت فیزیکی برای رشته انتخابی توسط دانشجو
 • شرایط معافیت نظام وظیفه
 • داشتن شرایط اختصاصی هر یک از واحدهای آموزشی دانشگاه علمی کاربردی

ید توجه داشته شید که زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی داوطلن می یست گواهینامه پایان تحصیلات مقطع دیپلم خود را به مراکز آموزشی ارائه نمایند؛ غیر این صورت قبولی فرد مورد پذیرش قرار نمی گیرد.

سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (سایت هم آوا)

سامانه دانشگاه علمی کاربردی یا سایت هم آوا سامانه ای است که تمام فعالیت های دانشجویان این دانشگاه آن صورت می گیرد. به این لحاظ سایت هم آوا مرجع دانشگاه علمی کاربردی می شد. از جمله عملیات هایی که دانشجویان می توانند این سامانه انجام دهند می تواند شامل موارد زیر شد:

 • ثبت نام
 • انتخاب واحد
 • حذف و اضافه
 • یافت معرفی نامه

جالب است بدانید که حتی اگر متقاضی تیس دانشگاه علمی کاربردی شید می یست سایت هم آوا مراحل تقاضای خود دنل کنید. نام قبلی سایت هم آوا سامانه سجاد بود که بعد از بهینه سازی جایگزین سامانه سجاد گردید. برای ورود به سامانه هم آوا ید مراحل زیر را طی کنید:

 • کد کاربری
 • کلمه عبور

ید بدانید که کد کاربری شما همان کد ملی است و کلمه عبور شماره شناسنامه فرد که البته برای افرادی که شماره شناسنامه آنها کد ملی شان یکسان می شد یا شماره شناسنامه ندارند، می توانند از کد ملی استفاده کنند. صورتی که رمز عبور خود را تغییر بدهید و فراموش کرده شید می یست به واحد آموزش خود مراجعه کنید و کلمه عبور جدید را یافت نمایید.

مک دانشگاه علمی کاربردی معتبر است؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

مک دانشگاه علمی کاربردی معتبر است؟

مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه

 

    

 

منبع:لینک منبع
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.